A może cukier? Pasta cukrowa – naturalna metoda depilacji

photography-945822_640

Każda współczesna kobieta pragnie mieć gładkie i zadbane ciało. Szczególnie latem opiekujemy się troskliwie swoją skórą, ponieważ częściej pokazujemy się w krótkich sukienkach, szortach oraz kostiumie kąpielowym. Natomiast zimą dbamy o to, aby nasze ciało nie było nadmiernie przesuszone.

Jednym ze sposobów na zachowanie naszej skóry w zadowalającej kondycji jest depilacja. Tutaj mamy pełną dowolność i szeroki wybór sposobów na uzyskanie gładkiego ciała. Możemy depilować włoski, używając depilatora oraz maszynki do golenia, a także plastrów woskowych, kremów do depilacji oraz pasty cukrowej. Salony kosmetyczne oferują także swoim klientkom depilację laserową, która jest jednym z najtrwalszych sposobów usuwania zbędnego owłosienia.

Wróćmy jednak do metod tradycyjnych. Jedną z nich jest właśnie zastosowanie pasty cukrowej. Cukier do depilacji używany był już w przeszłości na Bliskim Wschodzie. W dzisiejszych czasach w skład pasty cukrowej wchodzą cukier, mieszanka ziół oraz sok z cytryny. W drogeriach dostępne są odpowiednie preparaty, które można użyć w swojej łazience. Fanki domowych kosmetyków mogą spróbować wytworzyć pastę cukrową w domu, ale należy postarać się o sprawdzoną recepturę. Można również udać się do salonu kosmetycznego, w którym doświadczone kosmetyczki wykonają depilację profesjonalnie. Pastę możemy rozprowadzić na wrażliwych miejscach takich jak bikini, pachy oraz wąsik. Zaletą tej metody jest duża skuteczność, ponieważ pozwala nam zapomnieć o włoskach na 2-3 tygodnie. Dzięki zastosowaniu naturalnych składników pastę mogą stosować również alergicy. Odpowiednia będzie także dla osób borykających się z problemem żylaków oraz pękających naczynek. Dodatkowym atutem tego sposobu jest to, że powoduje tylko znikome podrażnienia oraz usuwa włoski o wielkości 1-2 milimetrów. Pastę stosuje się na ciepło oraz zimno. Przy użyciu pasty na ciepło należy sprawdzić jej temperaturę, aby się nie poparzyć. Warto wypróbować tą metodę depilacji, ponieważ jej zaletą jest duża uniwersalność, czyli możemy jej użyć na różne partie ciała.