Blomdahl – nowoczesna metoda przekłuwania

earring-58714_640Salony kosmetyczne starają się poszerzać swoją ofertę o coraz to nowsze i, co najważniejsze, nowocześniejsze zabiegi. Jednym z nich w ostatnim czasie jest przekłuwanie uszu, pępka czy nosa przy zastosowaniu metody Blomdahl.

Czym jest Blomdahl?

Jest to metoda, która przywiązuje szczególną uwagę przede wszystkim do przekłuwania części ciała dzieci – oczywiście najczęściej uszu. Dzięki zastosowaniu metody Blomdahl możliwe jest równoczesne zrobienie dwóch dziurek, a w rezultacie – oszczędzenie dziecku nie tylko bólu, ale również stresu. Marka Blomdahl posiada także w swojej ofercie kolczyki hipoalergiczne, które nie zawierają niklu – metalu, który bardzo często wywołuje reakcję alergiczną u kobiet.

Jak przebiega zabieg tego typu?

Oczywiście przebieg zabiegu zależy od tego, w którym miejscu chcemy zrobić sobie dziurkę na kolczyk. Niektóre zasady i czynności pozostają jednak niezmienne. Dotyczy to na przykład faktu, że sprzęt używany w gabinecie kosmetycznym Easy Waxing jest sterylny, dzięki czemu nie istnieje ryzyko zakażenia się, jak na przykład w przypadku metody z użyciem pistoletu. Poza tym końcówka urządzenia, służącego do przekłucia danej części ciała, nie ma żadnego kontaktu ze skórą. Kontakt ma jedynie sterylna igła oraz sterylny sztyft kolczyka, który zakłada się zaraz po zrobieniu dziurki. Bardzo istotne jest zastosowanie jednorazowych kaset z kolczykami, które są zaopatrzone w pokrywy bezpieczeństwa. Te chronią znajdujące się w nich przedmioty przed utratą sterylności, a następnie, już po wyjęciu kolczyków, są traktowane jako odpad medyczny, czyli są wyrzucane. Klientki salonów kosmetycznych stosujących metodą Blomdahl mogą być spokojne, jeśli chodzi o ich bezpieczeństwo, ponieważ każda z kaset jest zabezpieczona specjalną etykietą – jeśli jest ona zerwana, kosmetyczka niezwłocznie powinna sięgnąć po kolejną kasetę.

Jeśli decydujemy się na zabieg przekłucia pępka, należy pamiętać, że proces gojenia się tej konkretnej części ciała może trwać nawet do sześciu miesięcy. Metoda Blomdahl posiada unikatowy system wymiany części ozdobnej kolczyka stosowanego do tej części ciała. Można ją wymienić już dwa tygodnie po zabiegu, co daje komfort i wygodę. Więcej informacji na temat tej nowoczesnej metody, jaką jest Blomdahl, można uzyskać na stronie internetowej http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/inne-zabiegi/przekluwanie-uszu-pepka-blomdahl.