Depilacja naturalną pastą

Wielu paniom zależy na tym, by mieć idealnie gładkie nogi, zwłaszcza jeśli wybierają się na wakacje lub ważną imprezę, gdzie mogą eksponować swoje wdzięki. Niestety, zabieg depilacji często kojarzy się im z nieprzyjemnymi doznaniami lub przykrym obowiązkiem.

beauty-daisy-flowers-413Niemiłe odczucia mogą wiązać się z częstym, żmudnym zabiegiem usuwania włosków za pomocą ręcznej golarki lub też z depilacją depilatorem elektrycznym. Maszynka ręczna posiada ostrze, które może spowodować podrażnienia ciała, a zabieg przeprowadzany za pomocą depilatora jest dość bolesny. Dlatego też warto skorzystać z alternatywnego zabiegu, jakim jest depilacja pastą cukrową, wykonywana np. w Warszawie.

Wykonywany w salonie kosmetycznym ten rodzaj depilacji nie wiąże się z nieprzyjemnymi odczuciami. Metoda ta wyklucza podrażnienie skóry. Jest odpowiednia dla pań o wrażliwej i skłonnej do alergii skórze oraz mających problemy z rozszerzonymi naczynkami, a nawet z żylakami. Dodatkowym plusem takiej metody jest to, że wykonuje się ją za pośrednictwem substancji naturalnych, neutralnych dla skóry. Pasta cukrowa jest bowiem mieszaniną miodu, cukru, cytryny, żywicy i ziół. Nie zawiera składników chemicznych.

Mieszanka ta nie przykleja się do skóry, lecz jedynie okleja włoski. Nakłada sie ją w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa, następnie wmasowuje w skórę, a po chwili zrywa. Pozostałości masy zmywa się wodą.

Depilację pastą cukrową można przeprowadzać nawet wtedy, gdy włoski są bardzo krótkie, mają zaledwie jeden milimetr. Metoda jest odpowiednia nie tylko do usuwania owłosienia na nogach, ale również na innych częściach ciała, np. rękach i bikini.

Na depilację pastą cukrową w Warszawie można umówić się telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się na stronie internetowej.