Depilacja pastą cukrową – czy to bezpieczne?

depilW dzisiejszych czasach depilacja pastą cukrową jest przyjęta jako norma w każdym z salonów kosmetycznych. Wiele pań jak i również wielu panów – korzysta z tej metody. Jest to najbezpieczniejsza forma depilacji. Po pierwsze, nie podrażnia skóry, gdyż pasta przykleja się do włosa, a nie do ciała. Przez co przy jej ściąganiu depilujemy np. nogi, a nie sprawiamy sobie dodatkowego bólu z racji zniszczonego i zerwanego naskórka. Skóra staje się gładka, przyjemna w dotyku na dłuższy czas.

Nie mamy zagrożenia, że się poparzymy. Pastę cukrową stosuje się głównie na zimno. Najczęściej przed samym nałożeniem jest delikatnie podgrzewana, ale nie po to, żeby gorącą nałożyć na skórę, lecz aby stała się bardziej plastyczna i łatwiejsza w przyklejaniu. I tu jest kolejna, wazna kwestia. Jeśli mamy skórę z kruchymi naczynkami, jest to dla nas najlepsza metoda.

Dodatkowo to rozwiązanie jest ekologiczne i nie uczula. Pastę cukrową przygotowuje się bowiem z naturalnych składników. Nawet  osoby z najdelikatniejszą skórą docenią tę metodę i na pewno się do niej przekonają.

Co za tym idzie, jest to sposób na długotrwały, bardzo estetyczny i gładki efekt, z której zadowolą się nawet najbardziej wymagający ludzie.

Ważna jest jednak kwestia wybrania odpowiedniego salonu, w którym tego typu zabieg przeprowadzi wykwalifikowany personel. Na pewno będzie to bardziej ekonomiczne dla naszego portfela niz tradycyjna, często bardzo bolesna depilacja depilatorem w domu czy inwestycja w drogie kremy depilacyjne, które po pierwsze niekoniecznie dają nam pożądany efekt, po drugie często prowadzą do podrażnień skóry, a po trzecie – nie dają takiej gwarancji jak depilacja pastą cukrową.