Długotrwały manicure

nail-657597_640

Każda kobieta przyzna, że nie tak łatwo jest utrzymać stale piękne i zadbane paznokcie. Odpryski pojawiają się na płytkach błyskawicznie, tworząc nieestetyczny efekt. Do tego dochodzi jeszcze łamliwość paznokci oraz nachodzące skórki. Niektóre panie błędnie uważają, że w celu uzyskania pięknych, zadbanych dłoni, trzeba byłoby codziennie stosować skomplikowane zabiegi upiększające, na które nie mamy czasu. Praca, dzieci i dom są kwestiami bardziej czasochłonnymi niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Tak naprawdę, istnieją sposoby, które pozwolą nam zaoszczędzić dużo czasu przy jednoczesnym zagwarantowaniu pięknego wyglądu paznokci.

Podstawową kwestią jest lakier. Jego konsystencja oraz skład mają ogromny wpływ na to, jak długo utrzyma się nasz manicure. Nie zawsze warto więc kierować się jedynie ceną podczas wizyty w drogerii. Tanie lakiery szybko gęstnieją, przez co pozostawiają nieestetyczne bruzdy na płytkach. Ich pędzelek charakteryzuje się natomiast nieodpowiednim kształtem, co uniemożliwia właściwe rozprowadzenie lakieru. Pamiętajmy, że najlepszym sposobem na równomiernie pomalowanie paznokcia jest zastosowanie metody trzech ruchów. Najpierw pokrywamy powierzchnie znajdujące się przy skórkach, a później malujemy środkowy obszar. Kolejną istotną wadą złej jakości lakierów jest ich skład chemiczny. Zawierają one mnóstwo substancji, które emitują duszący zapach, pozostawiają przebarwienia na paznokciach oraz osłabiają płytki. Nigdy jednak nie mamy pewności czy zakupiony przez nas lakier spełni nasze oczekiwania. Nie powinnyśmy się kierować zasadą – drogi oznacza najlepszy. Jedyne rozwiązanie, które da nam pewność, że używamy sprawdzonych kosmetyków to wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Doświadczone kosmetyczki udzielą nam porad co do najczęściej rekomendowanych preparatów i potraktują nasze paznokcie lakierem z wyższej półki. Co więcej, przed nałożeniem emalii, użyją wysokiej jakości bazy, która sprawi, że całość utrzyma się na paznokciach o wiele dłużej.

Jeśli zależy nam na naprawdę długotrwałym efekcie, możemy zdecydować się na manicure hybrydowy. Po pokryciu paznokci lakierem, kosmetyczka naświetli je specjalną lampą, której światło utwardza emalię i sprawia, że staje się odporna na odpryski czy odgniecenia. Dzięki temu, będziemy mogły cieszyć się pięknymi paznokciami przez okres trwający nawet do ponad dwóch tygodni.