Jak wybrać najlepszy salon manicure?

balance-865079_640Zadbana i nawilżona skóra dłoni to podstawa. Jednak dopiero estetyczne paznokcie bez przerośniętych skórek, muśnięte pięknym kolorem dodają im prawdziwej urody. Usługa klasycznego manicure to tylko pozornie prosta sztuka – gdyby tak było w istocie, wszystkie salony kosmetyczne mogłyby się pochwalić rzeszą zadowolonych klientek. W praktyce wygląda to zupełnie inaczej.

Istnieje jednak kilka prostych czynników, dzięki którym wybór salonu kosmetycznego z usługą manicure okaże się wyjątkowo trafny. Warto wziąć je pod uwagę i w konsekwencji cieszyć się przepięknymi paznokciami.

Nie ma się co oszukiwać, dla większości potencjalnych klientek podstawowym czynnikiem i tak pozostanie cena zabiegu. W ostateczności można kierować się kwestiami finansowymi, warto jednak mieć na względzie jedną rzecz: niespotykanie niski koszt najczęściej idzie w parze z pozbawioną doświadczenia manikiurzystką, albo co gorsza z niską jakością stosowanych odżywek i lakierów.

Z drugiej strony trudno przeznaczać 1/4 miesięcznej pensji na manicure, zwłaszcza, jeżeli zależy nam na standardowym zabiegu. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór złotego środka: odszukanie kilku salonów oferujących usługę w przedziale cenowym, jaki nas interesuje. – Umawiając na wizytę po raz pierwszy w konkretnym studiu kosmetycznym warto to zrobić osobiście.

Tylko wtedy możliwa jest weryfikacja kilku rzeczy m.in. prezencja personelu oraz jego podejście do klienta. Warto zadać kosmetyczkom kilka pytań, zweryfikować koszt usługi, a przede wszystkim rodzaj używanych cążków czy nożyczek oraz sposób ich sterylizacji pomiędzy wizytami klientek. – radzi specjalistka z salonu Easy Nails. – Równie ważna jest jakość stosowanych preparatów. Należy zwrócić uwagę czy zmywacz lub lakier są najwyższej jakości. – dodaje.

Decydując się na wybór dobrego salonu warto wziąć pod uwagę osobiste preferencje. Studia kosmetyczne i manicure to z zasady miejsca, w których klientki pragną czuć się komfortowo. Decydując się na konkretne miejsce, należy zatem wziąć pod uwagę to, czego oczekujemy: dla niektórych zaletą jest dla nas dużo zieleni i piękne, nowoczesne wnętrze salonu, dla innych najlepsze okaże się małe studio.