Manicure hybrydowy – czy może być niebezpieczny dla zdrowia?

nail-1118711_640

Dostępne w salonach usługi manicure hybrydowego oraz japońskiego cieszą się ogromną popularnością amatorek pięknych i zadbanych, ale wciąż naturalnych paznokci. Naturalnie w miarę rosnącego zainteresowania, można również trafić na głosy przeciwniczek, sugerujące, że oddziaływanie lampy UV może stać się przyczyną wczesnego starzenia się, a nawet raka skóry. Jaka jest prawda? Czy manicure może być szkodliwy dla zdrowia? A jeżeli rzeczywiście, to czy jest dla niego jakaś alternatywa?

Oczywiście warto zauważyć, że każdy kontakt skóry z promieniami UV wpływa na nią negatywnie – wysusza i przyspiesza starzenie się skóry. Można, przynajmniej częściowo, zapobiec temu regularną pielęgnacją, stosowaniem głęboko nawilżających balsamów i peelingów oraz zdrową dietą.
W przypadku manicure hybrydowego, kontakt z lampą UV, pod którą utwardza się lakier, porównuje się do dwóch minut spędzonych na słońcu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że same hybrydy są o wiele zdrowsze niż tradycyjne tipsy i żele. Sekret tkwi w użyciu specjalnej emalii stanowiącej połączenie zwykłego lakieru i żelu. Jego największe zalety to głęboki i niezwykle lśniący kolor, utrzymujący się w niezmienionym stanie, bez ciemnienia czy odprysków, nawet przez trzy tygodnie. To doskonałe rozwiązanie dla zabieganych pań, które nie mają czasu na regularne malowanie paznokci w domu oraz kobiet narzekających na kondycję paznokci.

Alternatywą dla manicure hybrydowego może się okazać manicure japoński. Zabieg polega na uszczelnieniu płytki paznokcia, wzmocnieniu i wzbogaceniu jej w składniki mineralne. Kosmetyczka wmasowuje w płytkę paznokcia specjalną odżywczą pastę, po czym zabezpiecza ją poprzez wtarcie odpowiedniego pudru, który utrzymuje się w miejscu przez około dwa tygodnie. Mieszankę przygotowuje się z preparatów zawierających witaminę A i E, keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z morza japońskiego. W efekcie otrzymuje się zdrowe i przepiękne paznokcie. Zabieg jest polecany tym paniom, które nie lubią lub nie mogą sobie pozwolić na mocny kolor paznokci, pragną natomiast zwracać uwagę ich zdrowym wyglądem – kondycją, zadbaniem i delikatnym połyskiem.

Wybór najlepszego zabiegu dla siebie zależy od osobistych preferencji. Manicure hybrydowy jest idealny dla fanek głębokich i pięknych kolorów. Natomiast zabieg japoński został stworzony z myślą o kobietach, które chcą natychmiast poprawić kondycję swoich paznokci.