Manicure hybrydowy czyli najkorzystniejsza metoda zdobienia paznokci

orange-juice-569064_640

Manicure hybrydowy to coraz bardziej popularny zabieg, który zrewolucjonizował branżę kosmetyczną. Związana z nim gwarancja wygody i trwałości, sprawia, że coraz więcej kobiet zastępuje uciążliwe malowanie paznokci wizytą w salonie kosmetycznym. To swego rodzaju ulga dla pań, mających napięty grafik czy tych, opiekujących się dzieckiem.

Własna pociecha to prawdziwy skarb, jednak wiadomo, że nie sposób wyliczyć obowiązków towarzyszących jej wychowaniu. Pranie, sprzątanie i gotowanie to tradycyjne domowe obowiązki, które mają ogromny wpływ na wygląd naszych dłoni. Długotrwały kontakt z wodą i silnymi detergentami, siekanie warzyw czy prace w ogrodzie sprawiają natomiast, że nietrudno o nieestetyczne odpryski na paznokciach. Zapracowane panie zdecydowanie powinny wypróbować manicure hybrydowy.

Zdobienie paznokci przy pomocy promieni specjalnej lampy UV to obecnie najbardziej popularna metoda wykonywania manicure’u. Gwarantuje tak zwany mokry połysk, a przede wszystkim, utrzymuje lakier na paznokciach przez kilkanaście dni, bez względu na liczbę i rodzaj codziennych obowiązków. Profesjonalnie wykonany manicure hybrydowy, pozostawia emalię nienaruszoną nawet na dłużej niż dwa tygodnie. Na lakierze nie pojawiają się odpryski, a jedynym powodem skłaniającym do usunięcia zdobienia jest nazbyt widoczny i nieelegancki odrost. W tym miejscu warto podkreślić, że paznokcie różnych pań, mogą rosnąć w innym tempie. Podczas gdy jedna klientka wróci do salonu kosmetycznego po upływie dziesięciu dni, inna będzie zmuszona to zrobić dopiero po okresie dwóch tygodni.

Czynności wykonywanie podczas wspomnianego zabiegu sprawiają, że płytka zostaje dokładnie oczyszczona i odtłuszczona. To z kolei powoduje, że znikają odpychające, żółte przebarwienia, a nawet klasyczny lakier będzie się trzymał na paznokciu o wiele dłużej niż przed zabiegiem. Jest to zasługa użycia bloczku polerskiego. Tworzywo, z którego jest wykonany, ściera wszelkie nierówności, tłuszcz i zanieczyszczenia z paznokcia. Między innymi z tego powodu, nie należy wykonywać manicure’u hybrydowego zbyt często. Regularne ścieranie mogłoby bowiem sprawić, że płytka stanie się o wiele cieńsza, słabsza i łamliwa. Regularne przerwy między zabiegami pozwolą również dotlenić paznokcie, co z kolei zapobiegnie ich rozdwajaniu się.

Manicure hybrydowy to zabieg, który cechuje się wieloma zaletami. Niesie on za sobą korzyści wizualne, a także ekonomiczne. Poza tym, zadbane dłonie świadczą o elegancji i dodają pewności siebie każdej kobiecie.