Manicure hybrydowy, czyli trwałość i estetyka

woman-791874_640Wiele kobiet pragnie mieć trwały manicure, który dodatkowo nie będzie szkodził płytce paznokcia. Warto wtedy pomyśleć nad wykonaniem manicure’u hybrydowego. Jest to połączenie łatwości nakładania klasycznego lakieru z trwałością żelu. Efekt tego zabiegu utrzymuje się przez około 2-3 tygodnie. Co istotne, po użyciu lakieru hybrydowego płytka się nie odbarwia. Sam lakier jest bardzo trwały i nie odpryskuje, a cena manicure’u hybrydowego jest bardzo przystępna (ok. 70- 110 zł).

W pierwszym momencie nie jest łatwo odróżnić manicure hybrydowy od manicure’u klasycznego. Jeśli jednak będziemy obserwować nasze paznokcie przez kilka dni to zobaczymy, że są one bardziej błyszczące, nie rysują się i nie odpryskują. Co ciekawe, lakiery hybrydowe zapobiegają rozdwajaniu się płytki. Nawet po ponad tygodniu paznokcie są cały czas pełne blasku i wyglądają świetnie.

Zabieg hybrydowy najlepiej wykonywać w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Zaczyna się on tak samo jak klasyczny manicure- od dokładnego przygotowania płytki. Kiedy już paznokcie zostaną opiłowane a skórki odsunięte, płytkę należy zmatowić przy pomocy specjalnego bloczku. Trzeba to zrobić dokładnie, ponieważ niektóre osoby mają tłustą płytkę, a na takiej powierzchni lakier nie będzie się dobrze trzymał. Następnie nakłada się podkład, lakier i utwardzacz. Każdą z tych warstw należy wysuszyć pod lampą UV.

Manicure hybrydowy pozwala na wykonanie manicure’u francuskiego lub też wtapianie różnych ozdób w warstwę lakieru. Należy pamiętać aby lakier hybrydowy usuwać jedynie u kosmetyczki, specjalnym płynem. Dzięki temu nie poniszczymy sobie paznokci. Zaraz po zdjęciu starego manicure’u można wykonać nowy. Trzeba jednak uważać aby nie przesadzić z ilością zabiegów wykonywanych jeden po drugim. Warto raz na jakiś czas zrobić sobie przerwę w nakładaniu lakieru hybrydowego. Dobrym pomysłem jest wtedy manicure japoński, który odżywi, zregeneruje i wzmocni płytkę paznokcia.

Manicure hybrydowy to świetne rozwiązanie na wakacje lub dłuższy wyjazd służbowy. Nie trzeba się przejmować, że nie znajdziemy czasu na zadbanie o paznokcie, ponieważ zadowalający efekt tego zabiegu utrzyma się przez dwa tygodnie, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.