Manicure i pedicure hybrydowy

feet-799034_640Kosmetyka zmienia się z roku na rok. Specjaliści cały czas szukają nowych rozwiązań. Wszystko to dlatego, że chcą jak najbardziej zadowolić swoich klientów. Z tego powodu rezygnują z technik, które szkodą ich zdrowiu i urodzie, jak na przykład z tipsów żelowych, które jeszcze parę lat temu był niezwykle modne. Teraz częściej stosuje się technikę hybrydową, która nie niszczy płytki paznokcia, a do tego wygląda bardziej naturalnie.

Czym jest manicure hybrydowy?

Tego rodzaju manicure jest połączeniem klasycznej metody malowania paznokci z tipsami żelowymi. Można powiedzieć, że bierze to, co jest najlepsze w tych dwóch technikach. Po pierwsze, jest to z pewnością łatwość nakładania oraz zdejmowania lakieru, zaczerpnięta z klasycznego manicure’u. Po drugie, to trwałość samego lakieru, otrzymywana poprzez naświetlanie go za pomocą lampy ultrafioletowej.

Trwałość hybrydy

Taki manicure na paznokciach u rąk może trzymać się nawet do dwóch, trzech tygodni. Co ciekawe, na stopach utrzymuje się jeszcze dłużej. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej salonu Easy Nails, pedicure hybrydowy ma trwałość nawet do czterech tygodni. Dzieje się tak oczywiście dlatego, że to dłońmi wykonujemy większość codziennych czynności, jak na przykład mycie naczyń. Przez to właśnie lakier na paznokciach u rąk częściej odpryskuje czy nawet rysuje się.

Wady i zalety?

Niekwestionowaną zaletą jest na pewno trwałość takiej metody. Oprócz tego również wybór lakierów. Coraz to nowe firmy produkują jeszcze więcej tych specyfików w jeszcze różniejszych barwach, przez co idealne jest tutaj powiedzenie „do wyboru, do koloru”. Do tego, aby pozbyć się jednego lakieru i nałożyć nowy, nie trzeba piłować manicure’u i psuć płytki paznokcia, jak to było w przypadku tipsów żelowych. Wystarczy bowiem nasączyć płatek specjalnym zmywaczem i położyć go dokładnie na płytce. Wiele kobiet jest zdania, że tak zwana hybryda niszczy paznokcie. Owszem, może się tak zdarzyć, kiedy lakier będzie ściągała niedoświadczona kosmetyczka. W salonie Easy Nails nie trzeba się jednak o tym martwić. Profesjonalna obsługa zadba o to, aby każdy klient wyszedł z salonu zadowoleni w stu procentach.