Manicure prosto z Japonii

nail-988610_640Można powiedzieć, że obecnie salony kosmetyczne prześcigają się w oferowaniu swoim klientkom i klientom coraz to nowszych zabiegów. Czasem, szczególnie przy ozdabianiu paznokci, chodzi przede wszystkim o modę. Innym razem jednak najważniejszy czynnik, na jaki zwracają uwagę zarówno klienci, jak i same kosmetyczki, jest pielęgnacja. Jednym z zabiegów, nastawionym właśnie na nią, jest manicure japoński.

Manicure japoński i jego istota

Manicure japoński P. Shine jest doskonałym zabiegiem, jeśli chcemy zadbać o nasze paznokcie, ale jednocześnie pozostawić ich naturalny i piękny wygląd. Jest to zabieg typowo pielęgnacyjny, dlatego podczas niego nie stosuje się żadnych kolorowych lakierów. Dzięki manicure’owi japońskiemu nasze paznokcie będą zdrowe, piękne i lśniące. Można powiedzieć, że zabieg jest identyczny jak ten wykonywany metodą tradycyjną. Jedyna i zasadnicza różnica polega na tym, że na paznokcie nie nanosi się lakieru, a stosuje się inne, profesjonalne kosmetyki.

Etapy zabiegu

W paznokcie najpierw wciera się odżywczą pastę z witaminami i minerałami. Po jej starannym wtarciu kosmetyczka zajmuje się drugim etapem zabiegu, czyli wtarciem pudru, która ma za zadanie zabezpieczyć cały efekt. To właśnie dzięki temu pudrowi otrzymujemy perłowy blask naturalnie zdrowej płytki i nieskazitelną powierzchnię paznokcia, ale bez malowania go lakierem. Należy pamiętać o tym, że po jakimś czasie po przeprowadzeniu zabiegu nie można malować paznokci. Płytka będzie tak gładka, że żaden lakier nie będzie się chciał jej trzymać. Jednak taki dodatkowy kosmetyk nie będzie potrzebny, ponieważ dzięki temu zabiegowi wygląd płytki będzie wręcz nieskazitelny.

Kto powinien skorzystać z manicure’u japońskiego?

Taki zabieg nadaje się tak naprawdę dla każdego. Najbardziej polecany jest jednak tym osobom, które chcą mieć nieco dłuższe paznokcie, jednak rosną one zbyt wolno. Po zastosowaniu tego zabiegu przyspieszenie przyrostu paznokci jest bowiem znaczne. Co więcej, to dobry zabieg dla tych, którzy skarżą się na łamliwe i rozdwajające się paznokcie. Dzięki odżywczym właściwościom stosowanej pasty, manicure japoński idealnie nadaje się jako terapia wzmacniająca.

Oczywiście manicure japoński to tylko jeden z wielu zabiegów, które oferują salony kosmetyczne. Inne zabiegi, mające na celu pielęgnację dłoni i paznokci, to na przykład kąpiel parafinowa, manicure i pedicure SPA czy terapeutyczny. W tak rozbudowanej ofercie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej ciekawych i pożytecznych informacji znajdziecie na: http://easynails.pl/