Najskuteczniejsza metoda depilacji

photo-1449122824462-6d4449f197d0

Współczesne czasy wymagają od kobiet usuwania wszelkiego owłosienia. Akceptowane są tylko włosy w potaci brwi i rzęs oraz na głowie. Cała reszta uważana jest za zbędną i nieestetyczną. Niektóre kobiety wytrwale walczą co dwa dni z maszynką do golenia, niektóre wręcz katują się depilatorami, a jeszcze inne wydają mnóstwo pieniędzy na depilację laserową. Który sposób jest najzdrowszy, najbardziej skuteczny i najlepszy?

Rodzaje depilacji

Pierwszym kryterium podziału jest trwałość. Depilację dzielimy na trwałą i czasową. Do pierwszego rodzaju depilacji zalicza się przede wszystkim depilację laserową. Depilacja czasowa dzieli się natomiast na mechaniczną i chemiczną. Chemiczna depilacja polega na użyciu pianki, żelu lub specjalnego kremu do depilacji. Ze względu na wysoką zawartość chemii preparaty te mogą mocno uczulać, a co za tym idzie – wywoływać poważne podrażnienia. Mechaniczne usuwanie włosów wykonuje się za pomocą maszynki, wosku, pasty cukrowej, depilatora lub nitki. Klasyczne golenie maszynką jest zabiegiem, którego efekt utrzymuje się najkrócej. Najczęściej już dwa dni później pojawiają się odrastające włoski. Przez to, że są one tylko przycinane przy skórze, gdy odrastają, sprawiają wrażenie grubszych i ciemniejszych. Ponadto częste używanie maszynki dość mocno podrażnia skórę. Depilator natomiast zawsze powoduje wrastanie włosków w skórę i powstawanie ropnych krost. Dlatego co raz częściej kobiety świadomie wybierają wosk i pastę cukrową.

Wosk i pasta cukrowa

Depilację woskiem najbezpieczniej jest wykonać w salonie kosmetycznym. Aby uniknąć wrastania i łamania się włosków pod skórą, wosk należy zerwać dokładnie pod kątem 40 stopni. Jest to wyjątkowo trudne, szczególnie, gdy nie ma się wprawy. Ponadto ważne jest, aby wosk był rozgrzany do odpowiedniej temperatury, ponieważ łatwo się poparzyć. Depilacja woskowa ma wiele zalet. Przede wszystkim efekt może utrzymać się nawet do dwóch miesięcy, a odrastające włoski są cieńsze, jaśniejsze i słabsze. Wosk pozwala na usunięcie włosków z każdej części ciała. Jest to jednak metoda nieco bolesna, choć ból jest krótkotrwały. Świetną alternatywą jest więc depilacja pastą cukrową. Specyfik ten przygotowuje się wyłącznie z naturalnych składników, przykleja się on jedynie do włosków, więc sprawia mniej bólu. Jest świetną metodą dla kobiet z wrażliwą lub skłonną do alergii skórą.