Palisz? To może być przyczyną brzydkich dłoni!

hands-224571_640
Każdy zdaje sobie sprawę z konsekwencji wynikających z palenia papierosów dla płuc czy kondycji, jednak niewiele osób wie jak wielki wpływ mają one na nasz wygląd, w szczególności cerę czy dłonie. W tym artykule dowiecie się jakie to są konsekwencje i jak z nimi walczyć.

Nieznane konsekwencje

Większość ludzi myśli że jedynym odczuwalnym skutkiem palenia dla ich dłoni są żółte przebarwienia na skórze, w miejscu gdzie papieros ma kontakt ze skórą. Jednak jest też wiele innych konsekwencji, o których mało osób wie. Główną z nich jest starzenie się skóry – u osób palących przebiega ono bardzo szybko, dlatego że nikotyna zawiera ponad cztery tysiące składników, które mogą pogarszać stan naszej skóry.

Nie tylko skóra, ale i paznokcie

Innym miejscem, na którym widoczne są konsekwencje palenia są paznokcie, spowodowane jest to główną substancją uzależniającą z papierosów czyli nikotyną. Tak więc i osoby korzystające z elektronicznych papierosów mogą mieć problem z paznokciami. Nikotyna zwężą naczynia krwionośne i zwiększa ich kruchość. Utrudnione krążenie wpływa na odżywienie tkanek i słabsze dotlenienie oraz gorsze odprowadzanie toksyn z komórek. W wyniku tego płytka paznokciowa przyrasta słabiej, zaś warstwa skórna wolniej się regeneruje, starzeje szybciej oraz pokrywa przebarwieniami i siatką popękanych naczyń krwionośnych.

Jak sobie z tym poradzić?

Najlepiej po prostu przestać palić. Już po krótkim czasie (około dwóch tygodni) od ostatniego papierosa widać dużą poprawę w wyglądzie paznokci oraz skóry.  Jednak dla osób które palą już bardzo długo (na przykład kilkanaście lat) zmiany nastąpiły już tak wielkie że nie da się ich naturalnie naprawić. Jest jednak na to sposób. Istnieje wiele salonów piękności oferujących profesjonalną pomoc dla dłoni oraz stóp osób palących. Przywracają im naturalne piękno przy pomocy manicure i pedicure, jednym z najlepszych tego typu salonem jest Easy Nails. Jeżeli nie chcecie korzystać z salonów to, dobrym domowym sposobem na przebarwienia na dłoniach jest smarowanie ich sokiem z cytryny.

Easy Nails – Nail Bar – Manicure i Pedicure
Witryna: http://easynails.pl/
Adres: Grzybowska 39, 00-855 Warszawa
Telefon: 797 797 504