Paznokcie w kolorze nude

manicure-870857_640Kobiety uwielbiają długie rozmowy o paznokciach. Spędzają mnóstwo czasu w drogeriach, wybierając najmodniejszy lakier sezonu. Zmywanie poprzedniego koloru, piłowanie, nakładanie odzywki, precyzyjne nałożenie nowego lakieru i potraktowanie go utwardzaczem wymaga dużo czasu i skupienia. Mimo, że cały rytuał jest lubiany przez kobiety, wykonywanie nowego manicure’u średnio co dwa dni, może się okazać uciążliwe. Zmywanie naczyń, praca w ogrodzie czy nawet pisanie na klawiaturze sprawiają, że lakier szybko odpryskuje. Zaniedbane paznokcie wyglądają nieestetycznie i świadczą źle o kobiecie. Z tego powodu przemysł kosmetyczny zaczął produkować substancje, cechujące się dłuższą trwałością.

Od neonowych wzorów po metaliczne odcienie

Kolor, wzór, a nawet kształt paznokcia jest zależny od upodobań kobiety. Nie zmienia to jednak faktu, że panie w dużej mierze kierują się obowiązującymi trendami, wskazówkami stylistów czy kształtem swoich dłoni. Okazuje się bowiem, że kolor, długość i kształt płytki może optycznie poszerzyć lub zwęzić dłoń. Najchętniej kupowane lakiery zmieniają się natomiast z sezonu na sezon. Mieliśmy już do czynienia z miętowym odcieniem, neonowymi wzorami czy modnymi ostatnio metalicznymi barwami. Nie wszystkie kobiety są jednak zwolenniczkami wymienionych rozwiązań. Z tego powodu w modzie zawsze pozostanie klasyczny manicure francuski, intensywna, kobieca czerwień czy naturalne paznokcie w kolorze nude.

Zawsze elegancko, zawsze na czasie

Utrzymywanie paznokci w stylu nude ma wiele zalet. Przede wszystkim salony kosmetyczne oferują mnóstwo odcieni beżu, bladego różu czy kremu, dzięki czemu nawet najbardziej wymagające klientki znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Wspomniany odcień sprawia, że płytki wyglądają naturalnie, a wiadomo, że wszystko co naturalne jest odbierane pozytywnie. Wiadomo również, że delikatne kolory, zarówno w przypadku paznokci jak i makijażu twarzy wyglądają bardzo profesjonalnie. Co więcej, kolor nude doskonale komponuje się z każdym innym kolorem, dzięki czemu pasuje do każdej stylizacji. Jest najbardziej akceptowalną barwą w pracy gdyż nie rzuca się w oczy, wygląda estetycznie i elegancko. Jej kolejną zaletą jest fakt, że w optyczny sposób wydłuża paznokieć.

Moda zmienia się z sezonu na sezon, ale warto kierować się pewna zasadą – im prościej, tym lepiej. Klasyczne połączenia, takie jak biel i czerń, naturalne wzory, takie jak manicure francuski czy stonowane kolory w stylu nude zawsze będą symbolem klasy i elegancji.

Więcej ciekawych i pożytecznych informacji znajdziecie na: http://easynails.pl/warszawa-centrum/manicure-i-pedicure-hybrydowy/