Sposób na zdrowy sen

bed-945881_640

Istnieje wiele czynników wpływających na nasze codzienne samopoczucie. Możemy tutaj zaliczyć sposób odżywiania się, naszą aktywność fizyczną, nałogi, tryb życia, rodzaj wykonywanej pracy, ale przede wszystkim – sen. Wielu z nas poświęca czas poświęcony na odpoczynek dodatkowej pracy, aby być bardziej wydajnymi. Niestety, takie rozwiązanie nie do końca się sprawdza. Okazuje się bowiem, że wraz ze skracaniem czasu przeznaczanego na sen spada efektywność wykonywanej pracy. Mało tego, stajemy się mniej skoncentrowani, rozdrażnieni, pijemy niekoniecznie zdrowe napoje mające dodać nam energii. To wszystko negatywnie odziałuje na nasze zdrowie.

Przede wszystkim jakość

Niestety okazuje się, że odpowiednia ilość czasu nie jest jedynym czynnikiem odpowiedzialnym za zdrowy sen. Często bywa, że po przebudzeniu nadal nie czujemy się wypoczęci, a co gorsza, skarżymy się na drażniące bóle. Najczęściej występują one w okolicach szyi, karku czy lędźwi. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest stosowanie nieodpowiedniego materaca. Niewygodne podłoże sprawia, że użytkownik nie jest w stanie leżeć przez dłuższy czas w jednej pozycji, przez co wciąż przewraca się z boku na bok i przez długi czas nie może zasnąć. To awszystko wina stosowania złej jakości materiałów.

Nowocześnie i praktycznie

Rynek artykułów związanych ze spaniem stale się rozwija i producenci oferują coraz więcej ciekawych, a przede wszystkim praktycznych rozwiązań. Jednym z nich jest materiał TEMPUR. Już sam powód jego wyprodukowania dowodzi wysokiej jakości. Materiał TEMPUR powstał bowiem w celu zapewnienia astronautom jak najlepszych warunków podczas lotu. Ten nowoczesny materiał, zaaplikowany na oparciach foteli, stanowi najlepszą amortyzację dla użytkowników podczas fazy startu. W końcu producenci uznali, że produkt powinien być dostępny nie tylko dla astronautów, ale również dla każdego konsumenta. Materiał od razu zyskał duże uznanie wśród klientów i obecnie jest niezwykle popularny aż w 80 krajach świata.

Odpowiednie podłoże

Materace stworzone z materiału TEMPUR posiadają więcej zalet, niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Przede wszystkim zapamiętują one kształt ciała użytkownika. Materac nie zapada się, więc ma taką samą głębokość na całej powierzchni. Stanowi doskonałą amortyzację i dodatkowo chroni miejsca narażone na największy ucisk (łopatki, biodra). Co więcej, jeśli z materaca korzystają dwie osoby, ruchy pierwszej nie będą w żadnym stopniu odczuwalne dla tej drugiej. W celu zapewnienia sobie jeszcze większego komfortu warto zaopatrzyć się również w wysokiej jakości poduszkę. Promocja TEMPUR umożliwia nam zakup doskonałej poduszki w atrakcyjnej cenie. Jej nietypowy kształt wpasowuje się w linię ciała użytkownika, a materiał zapamiętujący ucisk sprawia, że produkt przybiera indywidualną formę dla każdego właściciela.

Precz z bakteriami

Kolejną korzyścią produktów TEMPUR jest zastosowanie oddychających materiałów. Dzięki temu znika ryzyko pojawiania się wilgoci, negatywnie wpływającej na jakość snu. Materac może stać się siedliskiem szkodliwych bakterii, dlatego aby w stu procentach zlikwidować ryzyko występowania niepożądanych mikroorganizmów, warto również zainwestować w odpowiedni stelaż, na którym będzie opierał się nasz materac, zapewniając cyrkulację powietrza.

Z pewnością warto zagwarantować organizmowi odpowiednią ilość oraz jakość snu. Użytkownicy dobrego materaca i pościeli wykonanej z wysokiej jakości materiałów już po krótkim czasie korzystania poczują pozytywną różnicę.

Więcej na: https://www.youtube.com/channel/UC_NNmOr-9hswLipjd9RLzmg