Usuwanie niechcianego owłosienia z męskich okolic intymnych

indian-627830_640Zdecydowana większość mężczyzn przyznaje się do depilacji miejsc intymnych nieregularnie lub przynajmniej raz w miesiącu, nieliczni robią to regularnie.

Argumentem przemawiającym za wykonywaniem tego typu zabiegów jest kwestia higieniczna, estetyczna i erotyczna. Wszystko oczywiście zależy od gustu i upodobań partnerów.
Brak włosów wpływa na poprawę higieny i utrzymanie czystości, a co najważniejsze dla większości z panów, depilowanie miejsc intymnych już dawno przestało być powodem do wstydu.

Jest kilka metod depilowania męskich miejsc intymnych.

Najpopularniejszą nadal jest użycie maszynki jednorazowej. Należy pamiętać, żeby nie golić się pod włos, a do golenia łatwiejszy w użyciu będzie żel zamiast kremu. W trakcie pierwszych kilku zabiegów, skóra może szczypać i być zaczerwieniona. Jeśli po jakimś czasie taka reakcja skóry nie ustąpi, trzeba zmienić metodę.

Najlepszą, najbardziej odpowiednią metodę depilacji pomoże dobrać specjalista w gabinecie kosmetycznym. Najczęściej stosowanymi metodami są:
– depilacja klasycznym ciepłym woskiem (zabieg ten należy powtarzać co 6-8 tygodni),
– depilacja woskiem twardym Lycon (metoda szybka i skuteczna, pozwalająca usuwać nawet 1mm włoski, depilację należy powtarzać co 4-6 tygodni),
– pasta cukrowa (specjalnie przygotowana mieszanka cukru, kwasku cytrynowego, wody i oleju, która usuwa nawet 2mm włosy, zalecana również alergikom),
– depilacja laserowa (długotrwale usuwa owłosienie, zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie w odstępach ok. 1,5 miesiąca, po całej serii włosy nie odrastają).

Zabieg depilacji jest bolesny, jednak mężczyźni na całym świecie wracają do salonów regularnie, gdyż dbanie o higienę jest dla nich ważniejsze niż chwila bólu.