Z czego uszyć płaszcz?

Każda kobieta potrzebuje poczuć się chociaż przez chwilę wyjątkowa. Panie manifestują swoją wyjątkowość poprzez styl i szykowne stroje. Dzięki temu prezentują swoje największe atuty także poprzez okrycia wierzchnie.

Tkanina na płaszcze powinna podkreślać sylwetkę oraz kontrastować z cerą i oczami właścicielki. Dzięki temu kobieta staje się bardziej wyrazista oraz intrygująca. Odpowiednia gramatura i wysoka jakość stają się poważną konkurencją dla okryć wierzchnich dostępnych na co dzień w sklepach. Tym bardziej, że krój płaszcza może być unikalny, stworzony wedle wszelkich życzeń właścicielki.

Okrycie wierzchnie szyte na miarę dopasowuje się idealnie do sylwetki właścicielki, jednocześnie kontrastując z dobrze dobranymi dodatkami. Ciekawa kompozycja gramatury, koloru oraz biżuterii i galanterii może pobudzić zmysły nawet najbardziej wymagających fanów mody.

Warto pamiętać, że rozmiary znajdujące się w sklepach często odstają od tych, jakie faktycznie ma sylwetka. Stąd coraz więcej kobiet decyduje się na uszycie własnego płaszcza. Dzięki temu nie tylko są oryginalne, ale przede wszystkim, układa się on znacznie lepiej na ciele właścicielki.

Pierwszym krokiem w stworzeniu własnego okrycia wierzchniego jest wyselekcjonowanie tkanin wysokiej jakości. Wybór materiału jest uzależniony od pory roku oraz tego, czy osoba nosząca płaszcz nie jest uczulona na jeden ze składników tworzywa. Najczęściej tego typu ubrania są zamawiane w okresie przesilenia letniego i zimowego.

Do wysokiej jakości tkanin na płaszcz należą bawełna, wełna, a nawet materiały sztuczne z domieszką poliamidu. Tworzywa syntetyczne chronią przed wilgocią oraz zimnym powietrzem. Często są elementem składu materiałów naturalnych, czego efektem jest wzmocnienie ubrań.

Na płaszcze garniturowe wybierane są tkaniny sztywne. Natomiast w przypadku okryć wierzchnich oversize – cienkie i lekkie materiały. Wszystko zależy od okazji, potrzeb użytkownika płaszcza oraz jego upodobań.

Więcej o doborze tkanin na płaszcze i kurtki oraz gramaturze i jakości materiałów przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.